• Third Slide
وصف بهار

بهار کلمه ی اول سال است، هر سال می آید، هر سال زمین را می رویاند، هر سال جهان را وا می دارد که نو شود. بهار تکرار است و این تکرار هر ساله باید ملال انگیز باشد اما نیست. بهار، هر باری که می آید بهار است. به تر و تازگی همان بار اول که آمده می شود آرزو کرد شهرمان مثل بهار باشد، تکراری اما بی ملال، مالوف اما نو. با خیال اینکه چیزی را هزار بار بنویسیم و آن چیز باز نو باشد امسال را شروع می کنیم.

سازمان زیباسازی برگزار میکند

سازمان زيباســـازي شـــهر تهران با توجــه به سنتِ ايراني در آستانه‌ي سالِ نو قصد دارد چهره‌اي پيراسته از شهر تهران بسازد. در اين راستا، برنامه‌اي در هفت بخش آماده شده تا شهر و شهروندان را تشويق به خانه‌تكاني و پيراستن شهرشان كند و سنتِ زيباي نو شدن در آستانه‌ي سال را كه خانواده‌هاي ايراني در خانه و زندگي‌شان انجام مي‌دهند، به شهر تسرّي دهند. هفت بخشِ اين رويداد به قرار زير است.

بخش های رویداد


1- رفتار نو
2- دیدار نو
3- سیمای نو
4- سامان نو
5- رنگ نو
8- خیال نو
7- اندیشه نو


بیانیه شهردار محترم تهران

اكنون كه در نيمة راه زمستان، اميد به طلوع بهاري زيبا بسته‌ايم و برآنيم تا با تحول شگفت‌آفرين طبيعت، همتي نو و كوششي بليغ براي تداوم پيشرفت و عدالت شهري مصروف داريم، ضمن تأكيد مجدد بر فرمايشات مقام معظم رهبري حضرت آيت‌ا... العظمي خامنه‌اي (مدظله‌العالي) مبني بر توصيف تهران به عنوان «نماد آباداني، صلح، سعادت و سبك زندگي در كشور»، همكاران گرانقدر را به تنظيم و اجراي هرچه مؤثرتر طرح استقبال از بهار 1393 دعوت مي‌نمايم. در اين جهت، اميدوارم با اتكا به رهنمودهاي مدبرانه معظم‌له، برنامه‌هاي پيشواز امسال با مديريت جهادي مجموعه شهرداري تهران و تلفيق دانايي با عمل بر پايه نيت الهي طليعه شهري آراسته و پاك در سال جديد باشد.

آخرین رویدادهای فصل همدلی

 • کارگاه یک روزه جشنواره طراحی گرافیک شهری برگزار شد

  کارگاه یک روزه جشنواره طراحی گرافیک شهری که به بخش دیدار نو جشنواره پیشواز بهار مربوط می شود، با حضور کیانوش غریب پور، دبیر بخش دیدار نو، آرش تنهایی، هنرمند گرافیست و هنرمندان حاضر در این بخش امروز (9 اسفند ماه) از سوی معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، برگزار شد.

 • جمشید حقیقت شناس، دبیر کل طرح استقبال از بهار

  دبیر کل طرح استقبال از بهار که این روزها توسط سازمان زیباسازی در حال برپایی است، معتقد است ساختار بصری شهر تهران نیاز به کارشناسی هنرهای تجسمی دارد و بهترین کارشناسان، هنرمندان این حوزه هستند که می‌توانند با پیشنهادهای خود شهر را از این آشفتگی بصری نجات دهند.

  کیانوش غریب‌پور، دبیر بخش دیدار نو:

  کیانوش غریب‌پور، دبیر بخش دیدار نو طرح پیشواز بهار با بیان اینکه با مشکل جدی در گرافیک و منظر شهری رو به رو هستیم، گفت: با توجه به این مشکل، نیازمند یک ساماندهی در عرصه زیبایی شناسی شهری هستیم و طرح استقبال از بهار می‌تواند آغاز این جریان باشد.

 • مهندس مظفری : بخش‌های مختلف طرح "تهران به پیشواز بهار می‌رود" که در بخش‌های نقاشی دیواری، آثار حجمی، هنرهای محیطی، گرافیک، عکس، نورپردازی، چاپ کتاب و... با عنوان‌های مختلفی همچون؛ طرح نو، رفتار نو، خیال نو، مهتاب نو،نگارستان نو و... در ایام نوروز و فصل بهار در تهران برگزار می شود

آیا با ابعاد طرح تهران خانه ما است آشنایی دارید؟

این طرح با هدف یکسان سازی معابر در سازمان زیباسازی تصویب شده و به عنوان مهمترین بعد استقبال از بهار پیش روی سازمان است..