اسامی پذیرفته شدگان بخش دیدارنو

  اسامی نهایی پذیرفته شدگان را می توانید از طریق لینک روبرو دانلود نمائید.

  اسامی پذیرفته شدگان

  آشنایی با رویداد دیدار نو

  معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، در رویدادِ پیشواز بهار 1393 اقدام به برگزاری جشنواره «دیدار نو» در حوزه گرافیک شهری تهران، میکند. هدف اصلی این رویداد، به عنوان بخشی از رویداد «پیشواز بهار» فراهم آوردن فضایی دیدنی از طرح ها و رنگ ها بر روی سازه های تبلیغاتی شهر تهران در ایام بهار و نوروز است. ارتقای زیبایی شناسی دیداری در عین پالایش شهر از آلودگی های تصویری با درونمای های ایرانی، ویژگی اصلی این رویداد است.
  شهر من هر جا که هست، شهر ما، خانه‌ی نمادین ما، تهران است. تهرانی که در تاریخ نه‌چندان بلندش، همه‌ی تاریخ ایران را یک‌جا دیده، همه‌ی تصویرهایی که ما دیده‌ایم و ندیده‌ایم در حافظه‌ی تهران مانده است. تابلوها، نماها، دیوارها، عرشه‌ها و عرصه‌ها، هر روز به رنگی و به لعابی درآمدند و گاه زیبا و گاه زشت، تهران را تسخیر کردند. امروز وقت آن است که چشم تهران چیزی تازه ببیند؛ تصویرهایی که شهرشان را مثل خانه‌شان دوست دارند و می‌خواهد از جهان زیبایی که در درون‌شان نفس می‌کشد، چیزی به شهرشان بدهند که در بند هیچ چیزی نباشد، الا زیبایی، الا بهار، الا نوروز. چشم‌مان را به دیداری نو از گرافیک شهری و تصویرسازی برای رسانه‌های شهری، همان‌ سازه های تبلیغاتی، و عرشه‌ی پل‌ها. در این ضیافت تصویری که به پیشواز بهار تهران می‌رود، در «دیدار نو» همه دعوت‌اند، از طراح گرافیک و تصویرگر صاحب‌نام گرفته، تا جوان‌ترهای مشتاق و پر استعداد، فقط به شرط آن‌که بخواهند رسانه‌های شهرشان را به تسخیر زیبایی‌ای درآوردند .
  1. کارت پستال های شهری | شامل تابلوهای تزئینی با موضوع «بهار » و «نوروز ایرانی » با حداقل نوشتار درموضوعات بهار و نوزایی طبیعت ، بهار و جلوه های زندگی، بهار، نوروز ، آداب و آیین های آن
  2. پیامهای مناسبتی | شامل تابلوهای طراحی گرافیک با موضوع سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و تجلیل از مقام ایشان با متن های داده شده از سوی برگزار کننده.
  3. پیامهای شهروندی | شامل تابلوهای تزئینی که با روش طراحی گرافیک تزئینی یا تصویرسازی فراهم آمده باشند، با موضوع «بهار » و «نوروز ایرانی » با متن های داده شده از سوی برگزارکننده در تم های بهار و خانه تکانی اخلاقی بهار و نو شدن دل آدمی، نوروز و آیین های اجتماعی ، نوروز و دیانت ایرانی

  متن فراخوان

  ورک شاپ های جشنواره ی طراحی گرافیک شهری

  استادان ورک شاپ:
  9 اسفند | آرش تنهایی - ساعت 10 الی 18
  16 اسفند | حمیر رضا بیدقی - ساعت 10 الی 18

  مشاهده پوستر

  اندازه سازه ها و مشخصات آثار

  اندازه ی سازه ها و آرت ورک
  ۱. با توجه به اینکه سازه های گرافیک شهری تهران، اندازه های متنوعی دارند، دبیرخانه ی جشنواره، سازه ها را در چهار تیپ دسته بندی کرده است.این تیپ ها فقط حدود نسبت ها را نشان میدهد و آماده سازی نهایی اندازه ها بر عهده ی دبیرخانه است.
  ۲. ممکن است در عمل و در آماده سازی، بخش هایی از طراحی تغییر کند اما تیم آماده سازی نهایت تلاش خود را خواهد کرد که به اثر هنرمند، لطمه ای وارد نشود.
  ۳. طراح میتواند یک طرح را در فرمت عمودی و افقی اجرا کند. در نهایت، جشنواره هر دو آرت ورک را یک اثر واحد میداند.
  ۴. در طراحی برای عرشه ها، به اختلاف زیاد نسبت طول به عرض دقت شود و از بهکاربردن تصویرهایی که در عمل، بسیار کوچک شده، دیده نمی شوند، پرهیز شود.
  5. طراحی ها باید در فرمت PSD، با لایه های باز، در وضوح 300dpiدر سیستم (pixel/inch)، در فضای cmyk اجرا شده باشند.


جهت دریافت فایلهای گرافیکی آرم شهرداری تهران بر روی لینک های زیر کلیک نمایید