• Third Slide
وصف بهار

بهار کلمه ی اول سال است، هر سال می آید، هر سال زمین را می رویاند، هر سال جهان را وا می دارد که نو شود. بهار تکرار است و این تکرار هر ساله باید ملال انگیز باشد اما نیست. بهار، هر باری که می آید بهار است. به تر و تازگی همان بار اول که آمده می شود آرزو کرد شهرمان مثل بهار باشد، تکراری اما بی ملال، مالوف اما نو. با خیال اینکه چیزی را هزار بار بنویسیم و آن چیز باز نو باشد امسال را شروع می کنیم.

سازمان زیباسازی برگزار میکند

سازمان زيباســـازي شـــهر تهران با توجــه به سنتِ ايراني در آستانه‌ي سالِ نو قصد دارد چهره‌اي پيراسته از شهر تهران بسازد. در اين راستا، برنامه‌اي در هفت بخش آماده شده تا شهر و شهروندان را تشويق به خانه‌تكاني و پيراستن شهرشان كند و سنتِ زيباي نو شدن در آستانه‌ي سال را كه خانواده‌هاي ايراني در خانه و زندگي‌شان انجام مي‌دهند، به شهر تسرّي دهند. هفت بخشِ اين رويداد به قرار زير است.

بیانیه شهردار تهران

اكنون كه در نيمة راه زمستان، اميد به طلوع بهاري زيبا بسته‌ايم و برآنيم تا با تحول شگفت‌آفرين طبيعت، همتي نو و كوششي بليغ براي تداوم پيشرفت و عدالت شهري مصروف داريم، ضمن تأكيد مجدد بر فرمايشات مقام معظم رهبري حضرت آيت‌ا... العظمي خامنه‌اي (مدظله‌العالي) مبني بر توصيف تهران به عنوان «نماد آباداني، صلح، سعادت و سبك زندگي در كشور»، همكاران گرانقدر را به تنظيم و اجراي هرچه مؤثرتر طرح استقبال از بهار 1393 دعوت مي‌نمايم. در اين جهت، اميدوارم با اتكا به رهنمودهاي مدبرانه معظم‌له، برنامه‌هاي پيشواز امسال با مديريت جهادي مجموعه شهرداري تهران و تلفيق دانايي با عمل بر پايه نيت الهي طليعه شهري آراسته و پاك در سال جديد باشد.

  مهدی قدیانلو دبیر بخش رنگ نو طرح «به پیشواز بهار می رویم»
  سال 93رونق نقاشی دیواری در سطح شهر تهران است
  1393/1/17 12:24:0
  بهسازی و پاکسازی  44 هزار متر مربع نقاشی دیواری سطح شهر تهران در روزهای پایانی سال 92، رونق بخش نقاشی دیواری در سال 93 را به دنبال داشت.
  معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران
  فعالیت های ویژه در حوزه نورپردازی در طرح پیشواز بهار انجام شد
  1393/1/16 11:36:0
  به گفته معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران دو جنس کار در این حوزه انجام می شود یکی سلسله اقداماتی که جزء وظایف ذاتی این معاونت بوده و به زمان و ایام خاصی محدود نمی شود ولی طوری برنامه ریزی شده اند که در طرح پیشواز بهار نیز به بهره برداری رسید و دیگری اقداماتی است که به صورت مقطعی و در ایام خاصی انجام می شوند.
  بابک رضایی، معاون هماهنگی امور مناطق سازمان زیباسازی شهر تهران
  مناطق 22 گانه همسو با طرح پیشواز بهار حرکت کردند
  1393/1/11 8:11:0
  دکتر بابک رضایی، معاون هماهنگی امور مناطق سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه معاونت هماهنگی امور مناطق از قدیمی ترین معاونت های این سازمان است، گفت: وجود حوزه ای برای ایجاد تعامل و ارتباط دوسویه و در واقع نظارت و کنترل اجرا شدن پروژه ها در مناطق 22 گانه شهرداری تهران اهمیت پیدا کرد.
  همزمان با بهار 44 هزار متر نقاشی دیواری در تهران نقش بست
  1393/1/10 11:39:0
  همزمان با اجرای طرح ˝به پیشواز بهار می رویم˝ 44 هزار متر نقاشی دیواری در 22 منطقه شهری تهران نقش بست.
  چمران: نظافت خودجوش کوچه و محله از سنت‌های دیرین ایرانی است
  1393/1/9 11:13:0
  مهدی چمران رئیس شورای عالی استانهای ایران وعضو شورای اسلامی شهر تهران نظافت نمای ساختمان‌ها و معابر عمومی را سنت دیرینه مردم دانست و مشوق‌های سازمان زیباسازی را برای احیای این سنت، موثر توصیف کرد.
  رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:
  طرح «به پیشواز بهار می رویم» نیاز جامعه جوان ما است
  1393/1/7 8:2:0
  شهباز حسن پور رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی  گفت: مردم باید از مسئولین بخواهند فعالیت‌هایی همچون  طرح «به پیشواز بهار می رویم» افزایش یابد چرا که این برنامه‌ها نیاز جامعه جوان ما است.
  آرشیو اخبار